Kuzey Su Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Kuzey Su Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

2004 yılında Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Derbent Barajı üzerinde Kızkayası Mevkii' nde faaliyete geçmiştir.

İlk alabalık üretimine 300 ton/yıl kapasite ile başlayan Kuzey Su Ürünleri, kapasitesini sırasıyla 2006 yılında 750 ton/yıl, 2014 yılında 960 ton/yıl'a çıkarmıştır.

Halen Samsun İli, Bafra İlçesi, Derbent Baraj gölünde üretim yapan firmamız, diğer iştiraklerimiz ile birlikte toplam 2,842 ton/yıl kapasiteye sahip olarak aktif olarak üretim yapmaktadır.

Vizyonumuz

Türkiye'nin en kaliteli ve en sağlıklı alabalık ve somonu hijyenik şartlarda üretmek. Tüm yasal prosedürlere uyarak şeffaf bir üretim yapmak ve tüketicileri bilgilendirmeyi amaçlamak. Türkiye'de yeni bir sektör olan kültür balıkçılığının Karadeniz Bölgesi'nde gelişimini sağlayarak bölgemizi sektörde cazibe merkezi haline getirip milli ekonomimize katkı sağlayarak uluslararası standartlarda üretim yapmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin taleplerine en kaliteli ve en hızlı bir şekilde cevap vermek ve beklentilerinin üzerinde hizmet sunmak amacımızdır. Sektördeki tüm gelişmeleri takip ederek yenilikleri tatbik etmek ve ülkemizdeki kültür balıkçılığının gelişimine katkıda bulunmak. Dinamizmimizi devamlı korumak, fırsatları önceden görerek sektöre yeni boyutlar kazandırmak. Türkiye de ki diğer irili ufaklı diğer balık çiftlikleri ile bir araya gelip sektörün sorunlarını çözmeye odaklanmak ve birliği sağlamak. Akademisyenler,su ürünleri mühendisleri ve personelimizle birlikte Ar-GE Çalışmalarına öncülük etmek ve destek vermeyi amaçlarız.

Misyonumuz

Daima Türkiye'nin en kaliteli somon ve alabalığını üretmek. Ürettiğimiz balıklarda markalaşmak ve uluslararası standartlara ulaşmak . Sektörde Türkiye ve uluslararası arenada söz sahibi olmak . Müşterilerimizin taleplerine en uygun ve en hızlı şekilde cevap vererek beklentilerinin üzerinde hizmet sunmak. Teknolojideki gelişmeleri yakından takip ederek kaliteyi ve verimlililği sürekli kılmak İrili ufaklı kültür balıkçılığı tesislerine profosyonel destek vererek ülkemizde yeni bir sektör olan kültür balıkçılığının gelişmesine katkıda bulunmak.